Ramazan İmsakiyesi

Ramazan aylarında bir çok kişi akşam ezanının saatini kaçırabiliyor ve ezan sesini de duyamayabiliyor. Hal böyle olunca da bir imsakiyeye gerek duyuluyor. İmsakiyenin de ramazan ayına uyarlanarak yapılması gerekiyor. Bu imsakiyeler hemen herkesin evin de mutlaka bulundurması gereken bir kâğıtta olmuş oluyor. Bazen ezan sesini duymadığımız da mutlaka bir imsakiyeye ihtiyaç duyarız ve imsakiyeden akşam ezanının tam saatini anlayıp iftarımızı yapabiliriz. İftar saati kadar kendi saatinizin de doğru olması önemlidir. Çünkü eğer imsakiyeden iftar vaktini tam manası ile öğrendiyseniz bile belki de saatiniz yanlış olabilir. Eğer saatiniz de yanlış ise işte o zaman iftarınızı yanlış saatte açabilir ve o günkü orucunuzu batıl yapabilirsiniz. Yani yerine gelmemiş olur.

İşte bu yüzden de mutlaka imsak bulundurun ve ramazan ayı boyunca saatlerinizi en doğru bir biçim de kontrol altın da tutun. Veya sitemiz iftarsaati.org‘u ziyaret ederek, günlük ve aylık imsakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz. Anasayfamızda istanbul için ramazan imsakiyesi  yer almaktadır. Fakat dilerseniz diğer iller için oluşturduğumuz imsakiye sayfalarımızdan bulunduğunuz ile ait ramazan imsakiyesi bilgilerini öğrenebilirsiniz. İl İl Ramazan İmsakiyesi:


İnsanlar için çok büyük bir öneme sahip olan ramazan, hele de müslümanlar için çok değerli bir aydır. Müslümanların en değerli zamanı olan ramazan ayı için hemen her müslüman zamanından önce hazırlanır. Hazırlıkları arasında da muhakkak ki ramazan imsakiyesi de yer alır. Böylece tam saatleri öğrenmiş olur. Tam zamanında iftar yapmak açısından da imsakiye çok fazla önem arz etmektedir. İşte bu bakımdan da sizler de ramazan ayın da en doğru imsakiyeyi almalısınız. Hemen herkesin değer verdiği bu durum ile sizler de tam manası ile doğru bir biçimde iftar vaktini de öğrenmiş olursunuz.

Bazen misafirleriniz sizlere iftara gelirler ve bu durumlar da kalabalık olduğu için ezan sesleri duyulmaya bilir. Bu şekilde de ezan sesleri ile sizler de muhakkak iftarı kaçırabilir ya da daha farklı bir biçim de erken iftar da edebilirsiniz. Sizler de erken iftar ederek o günkü orucunuzu boş yere ziyan etmek istemezseniz ve ibadetiniz esnasın da daha sağlıklı ibadet etmek isterseniz muhakkak ki imsakiyeyi en doğru alandan alınız.

Ramazan İmsakiyesi

Ramazan İmsakiyesi

Tüm dünya Müslümanları merak ile bu zamanı beklemektedir. Böylelikle de iftar zamanları sahur zamanları da bilen kişiler tarafından tam olarak belirlenmiş ve saatleri dakikaları da muhakkak tam olarak belli olmuştur. Bu şekilde de sizler de tam manası ile ne zaman iftar yapıp ne zaman sahura kalkacağınızı da belirlemiş olursunuz. Şimdiler de ramazan ayı için geri sayımlar da başlamış oldu. Ve bu yıl ramazan ayı ne zaman bu konular ile alakalı hemen her şeyi sizlere tam manası ile burada anlatacağız. Anlattığımız ve de belirlediğimiz zamanlar ile sizler de muhakkak doğru bir şekil de oruç tutacaksınız. Ve tutmuş olduğunuz bu oruç ile sizler de tam manası ile ibadetinizi gerçekleştirmiş olursunuz.